CZK
0 Kč
Nabídka not
Nabídka not
  Novinky Klávesové nástroje Smyčcové nástroje Dechové nástroje Žesťové nástroje Strunné nástroje Bicí nástroje Zpěv a zpěvníky Pěvecké sbory Hudební nauka Hudební dárky Orchestr a soubory   Slevy a doprodeje
Důležité
Máte jakýkoliv problém? Napište nebo zavolejte nám
+420 777 703 088 info@raj-not.cz Doprava zdarma od 1500 Kč Přes 14 tisíc produktů Platba online, převodem i dobírkou
Newsletter
Přidejte se k
6 131 milovníkům hudby
a získejte pravidelné tipy na nové noty a akční nabídky

Radio-album 2: Písničky Zdeňka Petra

Autor Zdeňek Petr
Kód R058
EAN 97906606110206
Obtížnost Mírně pokročilý
Žánr přednes
Vydavatel Nakladatelství ČRo
Jazyk Čeština
Velikost 230x300x10 mm
Dostupnost Skladem poslední 2 ks


- +
224 Kč
Doprava již od 69 Kč | Odesíláme do 24 hodin


Pro uložení produktu do oblíbených je nutné se přihlásit.

Píseň pro Kristinku, Koukám, jak ten čas letí, Ten umí to a ten zas tohle, Červená aerovka. Máte rádi tyto písničky? Chcete si je zahrát a zazpívat? Po úspěchu prvního RADIO-ALBA se skladbami dvojice Suchý - Šlitr nabízí Český rozhlas druhé číslo, tentokrát se známými písničkami Zdeňka Petra v úpravě Dana Fiedlera.

V albu najdete kromě úpravy pro zpěv a klavír s variantami hlasů v Es, B a C ladění i noty pro sólový klavír. Publikaci ocení zejména základní umělecké školy. 

Když se řekne hudební skladatel Zdeněk Petr, jen pár lidí si toto jméno spojí s výše jmenovanými skladbami. Pro ty, kteří ho znali, byl především autorem muzikálů (Sto dukátů za Juana, Filozofická historie nebo Pan Pickwick), nesčetných písniček - hitů své doby a úctyhodného množství aranžmá, zejména v oblasti tvorby swingové éry, jejímž byl zapřisáhlým a nesporným tuzemským protagonistou. 

Zdeněk Petr se ale nevěnoval pouze skladatelské činnosti: od roku 1949 dlouhodobě působil jako hudební režisér v Československém rozhlase, byl redaktorem a dramaturgem v Supraphonu, spolupracoval s orchestrem Karla Vlacha... Pro naši populární hudbu byl Zdeněk Petr přínosem právě svým rozsáhlým a rozmanitým dílem. Formát: 230x300 mm, 79 stran.1. Lovecká
2. Červená aerovka
3. Ten umí to a ten zas tohle
4. Píseň pro Kristinku
5. Vzkázal mě můj milý
6. Dobrou noc
7. Sentimentální klavír
8. Mokrá štace
9. Račte vstoupit
10. Jak ten čas letí
11. Tři kapři
(Zobrazit více)