CZK
0 Kč
Nabídka not
Nabídka not
Novinky Klávesové nástroje Smyčcové nástroje Dechové nástroje
Sopránová zobcová flétna Altová zobcová flétna Tenorová zobcová flétna Basová zobcová flétna Foukací harmonika Klarinet Irská flétna Příčná flétna Soprán saxofon Altový saxofon Tenor saxofon Hoboj Fagot Panova flétna Pikola Ocarina
Žesťové nástroje Strunné nástroje Bicí nástroje Zpěv a zpěvníky Pěvecké sbory Hudební nauka Hudební dárky Orchestr a soubory Slevy a doprodeje
Důležité
Máte jakýkoliv problém? Napište nebo zavolejte nám
+420 777 703 088 info@raj-not.cz Doprava zdarma od 1500 Kč Přes 14 tisíc produktů Platba online, převodem i dobírkou
Newsletter
Přidejte se k
6 131 milovníkům hudby
a získejte pravidelné tipy na nové noty a akční nabídky

Skladby pro housle a klavír - Leoš Janáček

Autor Leoš Janáček
Kód BA9508
EAN 9790260104860
Obtížnost střední
Žánr přednes
Vydavatel Bärenreiter Praha EBP


- +
361 Kč
Doprava již od 69 Kč   |   Dostupnost: do 15 pracovních dnů
Pro uložení produktu do oblíbených je nutné se přihlásit.Titul Skladby pro housle a klavír obsahuje solový part a klavírní doprovod.

Skladbami pro housle a klavír se začal Leoš Janáček (1854-1928) zabývat při svém studijním pobytu na konzervatoři v Lipsku v roce 1879. Z počtu minimálně sedmi romancí se zachovala pouze jedna, značně jednoduchá a s častým zdvojováním houslového partu v klavíru, na rukopisu označená jako Romance č. 4.
v její těsné blízkosti vznikla již daleko propracovanější a výrazově vášnivější Dumka (o níž někteří badatelé vyslovují domněnku, že by snad mohla být jednou z lipských romancí). Skladbou par excellence v tomto oboru je teprve čtyřvětá Sonáta (již třetí v pořadí - první dvě sonáty jsou nezvěstné), která vznikala v době formování Janáčkova stylu vrcholného tvůrčího období. Dlouhá doba hudební krystalizace skladby (1914-1919 resp. 1922) svědčí o úporné snaze po maximální koncentraci hudební myšlenky, precizním vymodelování tvaru a vyváženosti jednotlivých částí.Seznam skladeb:

1.  Sonáta
2.  Allegro
3.  Dumka
4.  Romance


(Zobrazit více)