CZK
0 Kč
Nabídka not
Nabídka not
Novinky Klávesové nástroje Smyčcové nástroje Dechové nástroje Žesťové nástroje Strunné nástroje Bicí nástroje Zpěv a zpěvníky Pěvecké sbory Hudební nauka Hudební dárky Orchestr a soubory Slevy a doprodeje
Důležité
Máte jakýkoliv problém? Napište nebo zavolejte nám
+420 777 703 088 info@raj-not.cz Doprava zdarma od 1500 Kč Přes 14 tisíc produktů Platba online, převodem i dobírkou
Newsletter
Přidejte se k
6 131 milovníkům hudby
a získejte pravidelné tipy na nové noty a akční nabídky

Koncert pro violoncello h moll - klavírní výtah

Autor Antonín Dvořák
Kód BA9045-90
EAN 9790006537631
Obtížnost Mírně pokročilý
Žánr přednes, klasika
Vydavatel Bärenreiter BA
Jazyk Angličtina, Němčina
Velikost 230x300x10 mm
Dostupnost do 3 - 6 pracovních dnů


- +
356 Kč
Doprava již od 69 Kč


Pro uložení produktu do oblíbených je nutné se přihlásit.

Titul Koncert pro violoncello h moll - klavírní výtah přináší spolehlivou urtextovou edici poprvé s autentickým zněním sólového partu violoncella. Zahrnuje Dvořákův původní klavírní výtah. Obsahuje Feuermannovo a Cassalsovo znění sporné pasáže z první věty. Formát: 32,5 x 25,5 cm, 48 stran.Nakladatelství Bärenreiter přichází po mnoha letech s novým vydáním nejpopulárnějšího koncertu pro violoncello 19. století. Renomovaný editor Jonathan Del Mar znovu pečlivě prostudoval veškeré existující prameny k dílu a výsledkem jeho badatelské práce je nová spolehlivá edice koncertu, která poprvé od prvního vydání v roce 1896 (Simrock) předkládá Dvořákovu konečnou verzi sólového cellového partu (v mnohém odlišnou od verze dnes zažité).
Původní Simrockovo vydání se stalo základem pro všechna další vydání koncertu. Ve srovnání s autografem partitury je toto vydání sice v pořádku (shodují se víceméně jak sólový part, tak party orchestrální), nezohledňuje však velmi důležitý pramen – Dvořákovu velmi rozsáhlou revizi partu sólového violoncella, která byla dodatečně zanesena do tištěného partu těsně před premiérou díla. Tato revize, která byla vzata v potaz až nyní, přitom objasňuje některá kontroverzní místa, nejen v sólovém partu violoncella, ale i v partituře a jednotlivých orchestrálních hlasech.

Del Marova edice je tedy průnikem všech relevantních pramenů – nabízí skutečnou „verzi Dvořákovy poslední ruky“, ale je zároveň edicí praktickou, která uspokojuje potřeby současných interpretů.


(Zobrazit více)