CZK
0 Kč
Nabídka not
Nabídka not
Novinky Klávesové nástroje Smyčcové nástroje Dechové nástroje
Sopránová zobcová flétna Altová zobcová flétna Tenorová zobcová flétna Basová zobcová flétna Foukací harmonika Klarinet Irská flétna Příčná flétna Soprán saxofon Altový saxofon Tenor saxofon Hoboj Fagot Panova flétna Pikola Ocarina
Žesťové nástroje Strunné nástroje Bicí nástroje Zpěv a zpěvníky Pěvecké sbory Hudební nauka Hudební dárky Orchestr a soubory Slevy a doprodeje
Důležité
Máte jakýkoliv problém? Napište nebo zavolejte nám
+420 777 703 088 info@raj-not.cz Doprava zdarma od 1500 Kč Přes 14 tisíc produktů Platba online, převodem i dobírkou
Newsletter
Přidejte se k
6 131 milovníkům hudby
a získejte pravidelné tipy na nové noty a akční nabídky

Koncert pro violoncello h moll - klavírní výtah

Autor Antonín Dvořák
Kód BA9045-90
EAN 9790006537631
Obtížnost střední
Žánr přednes, klasika
Vydavatel Bärenreiter BA
Jazyk Angličtina, Němčina
Velikost 230x300x10 mm


- +
385 Kč
Doprava již od 69 Kč   |   Dostupnost: do 10 pracovních dnů
Pro uložení produktu do oblíbených je nutné se přihlásit.Titul Koncert pro violoncello h moll - klavírní výtah přináší spolehlivou urtextovou edici poprvé s autentickým zněním sólového partu violoncella. Zahrnuje Dvořákův původní klavírní výtah. Obsahuje Feuermannovo a Cassalsovo znění sporné pasáže z první věty. Formát: 32,5 x 25,5 cm, 48 stran.Nakladatelství Bärenreiter přichází po mnoha letech s novým vydáním nejpopulárnějšího koncertu pro violoncello 19. století. Renomovaný editor Jonathan Del Mar znovu pečlivě prostudoval veškeré existující prameny k dílu a výsledkem jeho badatelské práce je nová spolehlivá edice koncertu, která poprvé od prvního vydání v roce 1896 (Simrock) předkládá Dvořákovu konečnou verzi sólového cellového partu (v mnohém odlišnou od verze dnes zažité).
Původní Simrockovo vydání se stalo základem pro všechna další vydání koncertu. Ve srovnání s autografem partitury je toto vydání sice v pořádku (shodují se víceméně jak sólový part, tak party orchestrální), nezohledňuje však velmi důležitý pramen – Dvořákovu velmi rozsáhlou revizi partu sólového violoncella, která byla dodatečně zanesena do tištěného partu těsně před premiérou díla. Tato revize, která byla vzata v potaz až nyní, přitom objasňuje některá kontroverzní místa, nejen v sólovém partu violoncella, ale i v partituře a jednotlivých orchestrálních hlasech.

Del Marova edice je tedy průnikem všech relevantních pramenů – nabízí skutečnou „verzi Dvořákovy poslední ruky“, ale je zároveň edicí praktickou, která uspokojuje potřeby současných interpretů.


(Zobrazit více)