CZK
0 Kč
Nabídka not
Nabídka not
Novinky Klávesové nástroje Smyčcové nástroje Dechové nástroje Žesťové nástroje Strunné nástroje Bicí nástroje Zpěv a zpěvníky Pěvecké sbory Hudební nauka Hudební dárky Orchestr a soubory Slevy a doprodeje
Důležité
Máte jakýkoliv problém? Napište nebo zavolejte nám
+420 777 703 088 info@raj-not.cz Doprava zdarma od 1500 Kč Přes 14 tisíc produktů Platba online, převodem i dobírkou
Newsletter
Přidejte se k
6 131 milovníkům hudby
a získejte pravidelné tipy na nové noty a akční nabídky

POSLYŠTE S RADOSTÍ - 30 koled ve vícehlasých úpravách pro společné muzicírování

Autor Zuzana Vlčinská
Kód H8033
EAN 9790260107144
Obtížnost Mírně pokročilý
Žánr přednes
Vydavatel Bärenreiter
Jazyk Čeština
Velikost 230x300x10 mm
Dostupnost Skladem poslední 1 ks


- +
369 Kč
Doprava již od 69 Kč | Odesíláme do 24 hodin


Pro uložení produktu do oblíbených je nutné se přihlásit.

Z mnoha set písní, balad a koledovacích popěvků, které v našich zemích po staletí provázely naše předky posvátnou vánoční dobou, se jich běžně zpívá asi dvacet. Do sbírky „Poslyšte s radostí“ zařadila autorka vícehlasých úprav Zuzana Vlčinská nejen koledy všeobecně známé, ale i téměř zapomenuté skvosty tohoto žánru, převážně z moravského a slezského regionu.

Prostřednictvím zpěvníku a CD může být každý inspirativním způsobem zapojen do společného zpěvu za využití elementárních hudebních a deklamačních prostředků. Jednoduchost úprav se týká především nízké náročnosti na provedení, rozhodně však neznamená hudební trivialitu.

Všechny úpravy lze chápat jako jakýsi základ pro spontánní společné muzicírování ad libitum. Stejně tak přiložené CD s nahrávkou většiny koled v podání komorního pěveckého sboru Ensemble Guillaume, Zuzany Vlčinské a Zuzany Lapčíkové neznamená „jediný správný přístup a interpretaci“. Je spíše vzorníkem nápadů a nejrůznějších interpretačních možností.