CZK
0 Kč
Nabídka not
Nabídka not
Klávesové nástroje Smyčcové nástroje Dechové nástroje
Sopránová zobcová flétna Altová zobcová flétna Tenorová zobcová flétna Basová zobcová flétna Foukací harmonika Klarinet Irská flétna Příčná flétna Soprán saxofon Altový saxofon Tenor saxofon Hoboj Fagot Panova flétna Pikola Ocarina
Žesťové nástroje Strunné nástroje Bicí nástroje Zpěv a zpěvníky Pěvecké sbory Hudební nauka Hudební dárky Orchestr a soubory Slevy a doprodeje
Kontakt
Nevybrali jste si z naší nabídky? Napište nám nebo zavolejte.
 Tel. +420 777 703 088
 E-mail info@raj-not.cz

POSLYŠTE S RADOSTÍ - 30 koled ve vícehlasých úpravách pro společné muzicírování

Autor Zuzana Vlčinská
Kód H8033
Obtížnost střední
Žánr přednes
Vydavatel Bärenreiter
Jazyk Čeština
Velikost 230x300x10 mm
Dostupnost do 5 pracovních dnů

- +
451 Kč
Pro uložení produktu do oblíbených je nutné se přihlásit.


Z mnoha set písní, balad a koledovacích popěvků, které v našich zemích po staletí provázely naše předky posvátnou vánoční dobou, se jich běžně zpívá asi dvacet. Do sbírky „Poslyšte s radostí“ zařadila autorka vícehlasých úprav Zuzana Vlčinská nejen koledy všeobecně známé, ale i téměř zapomenuté skvosty tohoto žánru, převážně z moravského a slezského regionu.

Prostřednictvím zpěvníku a CD může být každý inspirativním způsobem zapojen do společného zpěvu za využití elementárních hudebních a deklamačních prostředků. Jednoduchost úprav se týká především nízké náročnosti na provedení, rozhodně však neznamená hudební trivialitu.

Všechny úpravy lze chápat jako jakýsi základ pro spontánní společné muzicírování ad libitum. Stejně tak přiložené CD s nahrávkou většiny koled v podání komorního pěveckého sboru Ensemble Guillaume, Zuzany Vlčinské a Zuzany Lapčíkové neznamená „jediný správný přístup a interpretaci“. Je spíše vzorníkem nápadů a nejrůznějších interpretačních možností.

Mohlo by Vás zajímat

Nejprodávanější
Nejčastěji kupované s tímto produktem
Dárky