CZK
0 Kč
Nabídka not
Nabídka not
  Novinky Klávesové nástroje Smyčcové nástroje Dechové nástroje Žesťové nástroje Strunné nástroje Bicí nástroje Zpěv a zpěvníky Pěvecké sbory Hudební nauka Hudební dárky Orchestr a soubory   Slevy a doprodeje
Důležité
Máte jakýkoliv problém? Napište nebo zavolejte nám
+420 777 703 088 info@raj-not.cz Doprava zdarma od 1500 Kč Přes 14 tisíc produktů Platba online, převodem i dobírkou
Newsletter
Přidejte se k
6 131 milovníkům hudby
a získejte pravidelné tipy na nové noty a akční nabídky

Capriccio pro klavír levou rukou a soubor dechových nástrojů - Leoš Janáček

Autor Leoš Janáček
Kód BA9535
EAN 9790260104907
Obtížnost Mírně pokročilý
Žánr přednes
Vydavatel Bärenreiter Praha EBP
Jazyk Čeština
Velikost 230x300x10 mm
Dostupnost do 3 - 6 pracovních dnů


- +
1236 Kč
Doprava již od 69 Kč


Pro uložení produktu do oblíbených je nutné se přihlásit.

Titul Capriccio pro klavír levou rukou a soubor dechových nástrojů je určen pro klavír a dechový soubor, podrobné obsazení: Flauto (anche Flauto piccolo), Tromba I in Do, Tromba II in Do, Trombone I, Trombone II, Trombone III, Tuba tenore in B, ossia Corno in Fa. Obsahuje hlasy a partituru.
Urtext
podle Souborného kritického vydání děl Leoše Janáčka, nová verze předmluvy od editorky Jarmily Procházkové, přiložen alternativní part lesního rohu.
Obsah: Allegro, Adagio, Allegretto, Andante.Jedna z posledních komorních skladeb Leoše Janáčka vznikla na podzim roku 1926 z popudu klavíristy Otakara Hollmanna (1894-1967), invalidy z 1. světové války. Podobně jako jeho současník Paul Wittgenstein, také Hollmann motivoval žijící skladatele k tvorbě levorukých kompozic a vedle Bohuslava Martinů nebo Ervína Schulhoffa uspěl také u Janáčka. Ten sice původně nechtěl psát tanec pro jednu nohu, nakonec však podle volných asociací vojenské hudby zkomponoval čtyřvěté dílo, kde s klavírním partem rovnocenně hrají flétna (pikola), dvě trubky, tři pozouny (kvůli rychlým pasážím preferovány ventilové) a tenorová tuba, již skladatel připustil nahradit lesním rohem. Capriccio, označované v Janáčkově korespondenci podtitulem Vzdor, poprvé provedl Otakar Hollmann s členy České filharmonie 2. března 1928 v Praze za přítomnosti nadšeného skladatele. Nové vydání vychází ze svazku E/5 Souborného kritického vydání děl Leoše Janáčka a je rozšířeno o alternativní part lesního rohu.


(Zobrazit více)