CZK
0 Kč
Nabídka not
Nabídka not
Novinky Klávesové nástroje Smyčcové nástroje Dechové nástroje
Sopránová zobcová flétna Altová zobcová flétna Tenorová zobcová flétna Basová zobcová flétna Foukací harmonika Klarinet Irská flétna Příčná flétna Soprán saxofon Altový saxofon Tenor saxofon Hoboj Fagot Panova flétna Pikola Ocarina
Žesťové nástroje Strunné nástroje Bicí nástroje Zpěv a zpěvníky Pěvecké sbory Hudební nauka Hudební dárky Orchestr a soubory Slevy a doprodeje
Důležité
Máte jakýkoliv problém? Napište nebo zavolejte nám
+420 777 703 088 info@raj-not.cz Doprava zdarma od 1500 Kč Přes 14 tisíc produktů Platba online, převodem i dobírkou
Newsletter
Přidejte se k
6 131 milovníkům hudby
a získejte pravidelné tipy na nové noty a akční nabídky

Capriccio pro klavír levou rukou a soubor dechových nástrojů - Leoš Janáček

Autor Leoš Janáček
Kód BA9535
EAN 9790260104907
Obtížnost střední
Žánr přednes
Vydavatel Bärenreiter Praha EBP
Jazyk Čeština
Velikost 230x300x10 mm
Dostupnost do 5 pracovních dnů


- +
1867 Kč
Doprava již od 69 Kč
Pro uložení produktu do oblíbených je nutné se přihlásit.Titul Capriccio pro klavír levou rukou a soubor dechových nástrojů je určen pro klavír a dechový soubor, podrobné obsazení: Flauto (anche Flauto piccolo), Tromba I in Do, Tromba II in Do, Trombone I, Trombone II, Trombone III, Tuba tenore in B, ossia Corno in Fa. Obsahuje hlasy a partituru.
Urtext
podle Souborného kritického vydání děl Leoše Janáčka, nová verze předmluvy od editorky Jarmily Procházkové, přiložen alternativní part lesního rohu.
Obsah: Allegro, Adagio, Allegretto, Andante.Jedna z posledních komorních skladeb Leoše Janáčka vznikla na podzim roku 1926 z popudu klavíristy Otakara Hollmanna (1894-1967), invalidy z 1. světové války. Podobně jako jeho současník Paul Wittgenstein, také Hollmann motivoval žijící skladatele k tvorbě levorukých kompozic a vedle Bohuslava Martinů nebo Ervína Schulhoffa uspěl také u Janáčka. Ten sice původně nechtěl psát tanec pro jednu nohu, nakonec však podle volných asociací vojenské hudby zkomponoval čtyřvěté dílo, kde s klavírním partem rovnocenně hrají flétna (pikola), dvě trubky, tři pozouny (kvůli rychlým pasážím preferovány ventilové) a tenorová tuba, již skladatel připustil nahradit lesním rohem. Capriccio, označované v Janáčkově korespondenci podtitulem Vzdor, poprvé provedl Otakar Hollmann s členy České filharmonie 2. března 1928 v Praze za přítomnosti nadšeného skladatele. Nové vydání vychází ze svazku E/5 Souborného kritického vydání děl Leoše Janáčka a je rozšířeno o alternativní part lesního rohu.


(Zobrazit více)