CZK
0 Kč
Nabídka not
Nabídka not
  Novinky Klávesové nástroje Smyčcové nástroje Dechové nástroje Žesťové nástroje Strunné nástroje Bicí nástroje Zpěv a zpěvníky Pěvecké sbory Hudební nauka Hudební dárky Orchestr a soubory   Slevy a doprodeje
Důležité
Máte jakýkoliv problém? Napište nebo zavolejte nám
+420 777 703 088 info@raj-not.cz Doprava zdarma od 1500 Kč Přes 14 tisíc produktů Platba online, převodem i dobírkou
Newsletter
Přidejte se k
6 131 milovníkům hudby
a získejte pravidelné tipy na nové noty a akční nabídky

Houslová knížka pro radost 2 - Eva Bublová

Autor Eva Bublová
Kód H8009
EAN 9790260105786
Obtížnost Mírně pokročilý
Žánr učebnice
Vydavatel Bärenreiter Praha
Počet stran 72
Jazyk Čeština
Velikost 230x300x10 mm
Dostupnost Na skladě (8 ks)


- +
314 Kč
Doprava již od 69 Kč | Odesíláme do 24 hodin


Pro uložení produktu do oblíbených je nutné se přihlásit.

Většina houslových škol pro začátečníky se po značnou dobu omezuje na 1. polohu, a to v přesvědčení, že je výhodné zvládnout všechny prvky hry nejprve v ní. Materiál shrnutý v HOUSLOVÝCH KNÍŽKÁCH 1–5, který vznikal během mnoha let intenzivní práce autorky s malými houslisty, nabízí variantu – osvojování hry ve 3. poloze od samého počátku studia. Tento metodický postup je z řady hledisek (zejména anatomického, motorického a psychomotorického) přirozenější a zdravější cestou k mnoha prvkům houslové techniky.
Houslové knížky jsou rozvrženy do pěti dílů. Jsou koncipovány tak, aby mohly být použity jak pro úplné začátečníky, to znamená, že plní po určitou dobu funkci elementární „houslové školičky“, tak pro děti, které již hrají v 1. poloze (v tomto případě slouží jako doplňující materiál v kombinaci s jakoukoli školou).
Houslové knížky jsou rozvrženy do pěti dílů, u původního nakladatele byla vydána prozatím pouze první knížka. Ta je - stejně jako plánovaný druhý díl řady - koncipována tak, aby mohla být použita jak pro úplné začátečníky (pak může po určitou dobu plnit funkci jediného notového materiálu), tak pro děti, které již hrají v 1. poloze (v tomto případě slouží jako doplňující materiál v kombinaci s jakoukoli školou).KNÍŽKA 1 a 2
• Obsahuje materiál pro hru levé ruky ve 3. poloze na nejnižším stupni výuky. Originální metodou uvádí také do základů smyčcové techniky.
• Dbá důsledně o prolínání praktické hry s osvojováním teoretického minima.
• Kromě dovedností čistě technických, intonačních a zvukových se snaží položit základy k cítění fráze a dynamiky, rozvíjet emoce dítěte a probouzet fantazii.
• Žádá nejlépe stoprocentní hru zpaměti, poskytuje podněty ke stálému zpěvu z not.
• Pracuje s krátkými písničkami, říkadly nebo skladbičkami místo nezáživných cvičení.
• Ve spolupráci s ilustrátorkou dává dětem do rukou nejen „noty na hraní“, ale také inspiraci k hovorům o hudbě, k přemýšlení, k otázkám a hledání odpovědí.
(Zobrazit více)