CZK
0 Kč
Nabídka not
Nabídka not
Klávesové nástroje Smyčcové nástroje Dechové nástroje
Sopránová zobcová flétna Altová zobcová flétna Tenorová zobcová flétna Basová zobcová flétna Foukací harmonika Klarinet Irská flétna Příčná flétna Soprán saxofon Altový saxofon Tenor saxofon Hoboj Fagot Panova flétna Pikola Ocarina
Žesťové nástroje Strunné nástroje Bicí nástroje Zpěv a zpěvníky Pěvecké sbory Hudební nauka Hudební dárky Orchestr a soubory Slevy a doprodeje
Kontakt
Nevybrali jste si z naší nabídky? Napište nám nebo zavolejte.
 Tel. +420 777 703 088
 E-mail info@raj-not.cz

Grundlagen des Generalbass - Ein Lehrbuch nach zeitgenössischen Quellen

Autor Jesper Bøje Christensen
Kód BA8186
EAN 9790006489121
Obtížnost 3-4
Vydavatel Bärenreiter-Verlag
Počet stran 155
Jazyk Němčina
Velikost 230x300x10 mm
Druh Book Only
Dostupnost do 10 pracovních dnů

- +
1042 Kč
Pro uložení produktu do oblíbených je nutné se přihlásit.


Pokud jde o starou hudbu, je v posledních letech samozřejmostí snaha najít interpretaci, která zohledňuje kritéria „praxe historické interpretace“. To ovlivňuje nejen nástroj a techniku ​​hry sólistů, ale také „hudební základ“ doprovodu. Jesper Bøje Christensen, lektor na Schola Cantorum v Basileji, ukazuje ve své figurální basové škole cestu ke stylově přizpůsobenému, autorsky psanému nebo spontánně improvizovanému vystoupení velmi zvláštním způsobem: V různých figurálních lekcích basů z počátku 18. století - Dandrieu, St. Lambert, Heinrichen, Telemann a kol. A. - jsou zde jasně strukturované a logicky strukturované praktické informace o figurální hře na basu, které sestavuje, doplněné příklady a komentáři. Christensenova figurální basová škola ukazuje nejen to, jak se tehdy hudba dělala, ale také činí rozhodující krok pro hráče: Christensen srozumitelně shrnuje, jak se figurální basa učila a učila, a tak vytváří modely pro dnešní praxi.


Seznam skladeb

·
Composer / Author:
Christensen, Jesper Boje
Einleitung:
Instrumentation:
Klavier, Orgel
·
Zum Aufbau des Buches
Instrumentation:
Klavier, Orgel
·
Wie man mit diesem Buch arbeiten kann
Instrumentation:
Klavier, Orgel
·
Editorische Hinweise
Instrumentation:
Klavier, Orgel
·
Kapital I: Der Französische Generalbass zwischen ca. 1690 und 1720, Auszüge aus: Michel de St. Lambert: "Nouveau Traité de L'Accompagnement du Clavecin." (1707) Auszüge aus: Jean-François Dandrieu: "Principes de l'Accompagnement du Clavevin" (1917)
Instrumentation:
Klavier, Orgel
·
Kapitel II: Der deutsche Generalbass zwischen ca. 1710 und 1735, Auszüge aus: Johann David Heinichen: "Der General-Bass in der Composition" (Dresden 1728) und aus: Georg Philipp Telemann: "Singe-, Spiel- und General-Bass-Übungen" (Hamburg 1733/34)
Instrumentation:
Klavier, Orgel
·
Kapitel III: Weitere wesentliche Aspekte des Generalbass-Spiels
·
Nachwort
·
Quellen und Literatur
(Zobrazit více)Mohlo by Vás zajímat

Nejprodávanější
Nejčastěji kupované s tímto produktem
Dárky