CZK
0 Kč
Nabídka not
Nabídka not
Novinky Vánoční tituly Klávesové nástroje Smyčcové nástroje Dechové nástroje Žesťové nástroje Strunné nástroje Bicí nástroje Zpěv a zpěvníky Pěvecké sbory Hudební nauka Hudební dárky Orchestr a soubory Slevy a doprodeje
Důležité
Máte jakýkoliv problém? Napište nebo zavolejte nám
+420 777 703 088 info@raj-not.cz Doprava zdarma od 1500 Kč Přes 14 tisíc produktů Platba online, převodem i dobírkou
Newsletter
Přidejte se k
6 131 milovníkům hudby
a získejte pravidelné tipy na nové noty a akční nabídky

Cizokrajné motivy op. 38 - Miloslav Kabeláč

Autor Miloslav Kabeláč
Kód H7906
Obtížnost Mírně pokročilý
Žánr přednes
Vydavatel Bärenreiter Praha
Jazyk Čeština
Velikost 230x300x10 mm
Dostupnost do 5 pracovních dnů


- +
321 Kč
Doprava již od 69 Kč


Pro uložení produktu do oblíbených je nutné se přihlásit.





Cizokrajné motivy op. 38 obsahuje skladby pro klavír. Ve skladbě použil jak původní etnografické prvky, tak v jejich duchu prvky samostatně vytvořené. Některé motivy je možno zeměpisně přesně určit, jiné zachycují jen přibližně větší oblasti (z deseti motivů vyberme namátkou např. motiv indiánský, tichomořský, javanský, eskymácký, středoafrický atd.). Tiskem vycházejí nyní Cizokrajné motivy poprvé podle autografu, a to jako 4. svazek V. řady Souborného kritického vydání děl Miloslava Kabeláče, jehož editorem je kabeláčovský badatel Zdeněk Nouza. Na konci jednotlivých čísel cyklu je v autografu Kabeláčova poznámka tužkou o jejich přibližném trvání, vyznačení pedálu je rovněž od skladatele. Formát: 230x300 mm.



Miloslav Kabeláč se začal po druhé světové válce soustavněji zabývat problematikou mimoevropských hudebních kultur. V jeho tvorbě najdeme inspirace touto hudbou nejednou, avšak nejvýraznějším tvůrčím plodem tohoto Kabeláčova zájmu je právě klavírní cyklus Cizokrajné motivy, op. 38 z let 1958-1959, v němž se chtěl kompozičně vyrovnat s tímto jiným hudebním myšlením a cítěním, tolik odlišným od evropského.
(Zobrazit více)