CZK
0 Kč
Nabídka not
Nabídka not
Klávesové nástroje Smyčcové nástroje Dechové nástroje
Sopránová zobcová flétna Altová zobcová flétna Tenorová zobcová flétna Basová zobcová flétna Foukací harmonika Klarinet Irská flétna Příčná flétna Soprán saxofon Altový saxofon Tenor saxofon Hoboj Fagot Panova flétna Pikola
Žesťové nástroje Strunné nástroje Bicí nástroje Zpěv a zpěvníky Pěvecké sbory Hudební nauka Hudební dárky Orchestr a soubory Slevy a doprodeje
Frozen Ledové Království Novinka 2020
The Lion King - Lví král Novinka 2019
Kontakt
Nevybrali jste si z naší nabídky? Napište nám nebo zavolejte.
 Tel. +420 777 703 088
 E-mail info@raj-not.cz

Arr. Václav Hybš: Růžová krinolína, Říkej mi to potichoučku / pro big band

Kód R364
EAN 9790660613979
Obtížnost 3
Vydavatel Radioservis a.s.
Jazyk Čeština
Velikost 230x300x10 mm
Dostupnost do 10 pracovních dnů

- +
354 Kč
Pro uložení produktu do oblíbených je nutné se přihlásit.


Aranžér, dirigent a trumpetista Václav Hybš absolvoval Státní konzervatoř v Praze v roce 1955. Začínal jako hráč na trubku v orchestru Zdeňka Bartáka, hrál i v orchestru Ladislava Bezubky, v cirkusu Praga, v Poděbradském lázeňském orchestru nebo ve Varieté Alhambra.

Byl zakládajícím členem Tanečního orchestru Československého rozhlasu, kde hrál pod vedením Karla Krautgartnera s řadou dalších skvělých jazzových hudebníků, jako byli např. Kamil Hála, Luděk Hulan, Ivan Dominák nebo Pavel Vitoch. Již od padesátých let aranžoval pro různé orchestry, postupně začal budovat vlastní těleso a v průběhu let 1962–64 vznikl v divadle Rokoko samostatný Orchestr Václava Hybše. 

Od té doby aranžuje Václav Hybš všechny skladby pro svůj orchestr i pro zpěváky, které doprovází. Orchestr vystupuje na scéně populární hudby přes padesát let, stálou spolupráci navázal s televizí i rozhlasem. Natočil řadu nahrávek vydaných na LP a CD, spolupracoval s řadou českých populárních zpěváků a zpěvaček. 

"Vážení kolegové,ve spolupráci s hudebním nakladatelstvím Českého rozhlasu jsem se rozhodl vydávat notový materiál pro potřeby big bandů. Noty, které jste si zakoupili, jsou tytéž, z kterých hraje můj orchestr při různých společenských akcích, tanečních zábavách, plesech apod. již mnoho let. Možná se Vám budou mé úpravy skladeb zdát velmi lehké a snadno hratelné. Mým záměrem bylo, aby byly dostupné jak profesionálům, tak amatérům. Členové big bandů se také často mění a zaskakují za sebe a je třeba, aby byli schopni své party ihned zahrát.
Děkuji Českému rozhlasu za skvělou spolupráci při vydávání tohoto notového materiálu a přeji Vám i Vašim posluchačům nevšední zážitek a radost z hudby, kterou jistě provozujete nejen pro své potěšení. Doufám, že si hudbu užijete tak jako já se svou kapelou na vlastních koncertech.
Srdečně Vás zdraví a přeje hodně úspěchů
Váš Václav Hybš" 

Mohlo by Vás zajímat

Nejprodávanější
Nejčastěji kupované s tímto produktem
Dárky