CZK
0 Kč
Nabídka not
Nabídka not
Klávesové nástroje Smyčcové nástroje Dechové nástroje
Sopránová zobcová flétna Altová zobcová flétna Tenorová zobcová flétna Basová zobcová flétna Foukací harmonika Klarinet Irská flétna Příčná flétna Soprán saxofon Altový saxofon Tenor saxofon Hoboj Fagot Panova flétna Pikola Ocarina
Žesťové nástroje Strunné nástroje Bicí nástroje Zpěv a zpěvníky Pěvecké sbory Hudební nauka Hudební dárky Orchestr a soubory Slevy a doprodeje
Kontakt
Nevybrali jste si z naší nabídky? Napište nám nebo zavolejte.
 Tel. +420 777 703 088
 E-mail info@raj-not.cz

Skladby pro violoncello a klavír - Leoš Janáček

Autor Leoš Janáček
Kód BA9509
EAN 9790260103849
Obtížnost střední
Žánr přednes
Vydavatel Bärenreiter Praha EBP
Jazyk Čeština
Velikost 230x300x10 mm
Dostupnost do 5 pracovních dnů

- +
293 Kč
Pro uložení produktu do oblíbených je nutné se přihlásit.


Titul Skladby pro violoncello a klavír urtextové vydání na základě souborného kritického vydání děl Leoše Janáčka - raná verze v původním edičním zpracování J. Zahrádky podle směrnic SKVLJ, ed. Jiří Fukač, Bedřich Havlík a Jiří Zahrádka.

Skladba Pohádka je je
dinou Janáčkovou skladbou pro violoncello a klavír (nepočítáme-li skicovité Presto). Dílo prošlo složitou genezí, o čemž svědčí několik dochovaných znění z rozmezí let 1910-1923. Nové vydání titulu poprvé uveřejňuje jako supplementum (s kritickou zprávou J. Zahrádky) také ranou verzi skladby z opisu, který byl v majetku Antonína Váni, jednoho z prvních interpretů skladby.
V opisu se dochoval značně pozměněný závěr první věty a také jedinečně věta čtvrtá. Verze vykazuje jednodušší sazbu a představuje nejen určitý vývojový stupeň jedné skladby, ale i zajímavou alternativu pro interprety, kteří mohou v tomto svazku obě verze srovnat. Edici doplňuje zmiňovaná jednovětá kompozice Presto, skladatelem patrně původně zamýšlená jako součást Pohádky.


Seznam skladeb

Seznam skladeb:

1.  Pohádka o caru Berendějovi dle Žukovského (dodatek)
2.  Presto
3.  Pohádka


(Zobrazit více)Mohlo by Vás zajímat

Nejprodávanější
Nejčastěji kupované s tímto produktem
Dárky